הכל על קריירה בתור מנעולן

הכל על קריירה בתור מנעולן
מנעולן

אם עבודה משרדית היא ממש לא בשבילכם, אם קשה לכם לשבת 9 שעות מול מחשב ואתם זקוקים לריגושים ולאתגרים טכניים בעבודתכם, סביר להניח שקריירה בבנק לא ממש מתאימה לכם. אז למה שלא תשקלו לעבוד כמנעולנים? אם יש תפקיד המאפשר לעוסקים בו לפגוש אנשים חדשים מדי יום, לעזור להם בשעת צרה ולאתגר את עצמם כל יום באתגרים חדשים, הרי שזהו תפקידו של מנעולן. אז איך מתחילים ולמה עליכם לצפות מקריירה בתחום המנעולנות – כל התשובות במאמר הבא.

כל הדרכים מתחילות בקורס מנעולנים

כדי להיות מנעולן אתם אמנם לא זקוקים לתואר אקדמי ולא נדרשים לעבור מבחן פסיכומטרי, אך בהחלט עליכם לרכוש ידע מקצועי תאורטי ומעשי. ידע זה נרכש במסגרת קורס מנעולן. מדובר בלימודי תעודה, המתקיימים במכללות מקצועיות ברחבי הארץ או מטעם חברות בתחום, שמציעות גם קורסי מנעולן.

משך הקורס נע בין מספר שבועות למספר חודשים, בהתאם לקצב ההתקדמות האישית ולהיקף שעות הלימוד השבועיות של כל תלמיד. כדי להתקבל לקורס אינכם צריכים לעבור מבחן כלשהו, אולם עליכם להציג תעודת יושר ממשטרת ישראל. דרישה מחייבת זו נועדה למנוע מצבים שבהם פושעים ועבריינים ינצלו את הידע שירכשו בקורס מנעולנים לטובת ביצוע עבירות פליליות.

לומדים להיות מנעולנים

בקורס מנעולן תלמדו את כל מה שדרוש לדעת כדי להיות מנעולן בישראל: החל ממקומו של תחום המנעולנות ביחס לחוק הישראלי (למשל בסוגיות כמו פריצת מנעולים) , דרך ידע תיאורטי רחב ומגוון וכלה בהכשרה מעשית בביצוע כל המטלות שמנעולן אמור לבצע במסגרת תפקידו. בין מגוון הנושאים הנלמדים בקורס מנעולנים ניתן למצוא:

  • הכרת כל סוגי המנעולים ומנגנוני הנעילה
  • פריצת כל סוגי המנעולים של כל סוגי הדלתות
  • פריצת רכבים
  • פריצת כספות
  • שכפול מפתחות, לרבות מפתחות לרכב, אימובילייזר וקודנים
  • שחזור מפתחות (שכפול מפתח במצב של "אין מפתח")
  • שכפול שלטים לשערים חשמליים
  • ועוד…

מה קורה לאחר הקורס?

לאחר שתסיימו את כל חובותיכם בקורס המנעולנים בבאר שבע תקבלו תעודת מנעולן המסמיכה אתכם לספק את כל שירותי המנעולנות. כעת תוכלו לבחור האם לעבוד כמנעולנים שכירים בחברה המספקת שירותי מנעולנות, או כמנעולנים עצמאיים. כך או כך, כדאי שתהיו מוכנים לתנאי העבודה הייחודיים:

כמנעולן, תידרשו להיות זמינים לקריאה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, גם בשבתות ובחגים. מכיוון שבכל רגע נתון אנשים עלולים להינעל מחוץ לביתם או לרכבם ולהזדקק לשירותיכם, אתם תידרשו לעבוד בשעות לא שגרתיות.
אחד הפרמטרים שעל פיהם נמדד מנעולן טוב הוא מהירות התגובה שלו. כמנעולנים, המספקים שירותי חירום לעיתים קרובות, יהיה עליכם להגיע במהירות לאתר הלקוח ולסייע לו. לכן, מומלץ שתתחמו את אזור הפעילות שלכם לעיר גדולה אחת או מספר ערים סמוכות, כדי שתוכלו להגיע במהירות לכל קריאה.
מנעולן טוב הוא מנעולן שיודע להתמודד בהצלחה עם כל אתגר מקצועי שמונח בפתחו. לשם כך הוא נדרש להכיר את כל סוגי המנעולים והדלתות ולבצע את עבודתו בזריזות, אך גם מבלי לגרום לנזקים לרכוש שסביבו. ככל שתצברו ניסיון רב ומגוון יותר כך תוכלו להגיע לדרגה הגבוהה ביותר של מקצועיות.
שיהיה לכם בהצלחה!

כתבה זו הוגשה לכם באדיבות
ריקו המנעולן בבאר שבע ואיזור הדרום
שדרות יצחק רגר 28, באר שבע, 8489512
050-862-2220
www.ricolocksmith.co.il